УкраїнськаEnglishРусский

запрошені лектори

Четвертий міні-симпозіум «День стовбурової клітини»,
м. Київ, 8 листопада 2017 р.

Міні-симпозіум «День стовбурової клітини 4» буде проходити 8 листопада 2017 року в освітньому центрі найбільшого інноваційного парку нашої країни UNIT.city.
Окрім результатів власних досліджень, що представлятимуть молоді вчені, програма зустрічі включає три доповіді запрошених лекторів

Першим запрошеним лектором буде проф. Марія Лагарькова, д.б.н., член-кореспондент РАН, керівник Лабораторії клітинної біології ФГБУН НДІ Фізико-хімічної медицини ФМБА, Москва, Росія. Вона представить доповідь «Плюрипотентні стовбурові клітини людини для моделювання захворювань і регенеративної медицини».
Дослідження плюрипотентних стовбурових клітин (ПСК) є одним з найбільш інтригуючих напрямків сучасної клітинної біології. На думку багатьох фахівців, ці клітини мають величезний знаходитьсяпотенціал для регенеративної медицини, а його реалізація є наразі лише на початковому етапі. Необмежений потенціал ПСК до проліферації й спрямованого диференціювання дають можливість отримувати клітини будь-якого типу в необхідній кількості для подальшого клінічного застосування. Крім того, технологія індукованої плюрипотентності дозволяє одержувати пацієнт-специфічні клітини для вивчення патогенезу захворювань і тестування лікарських препаратів. Про це та багато іншого слухачі зможуть дізнатися протягом лекції.

Наступна лекція буде від Ігоря Пономарьова Ph.D (Research Centre of Medical Technology and Biotechnology, Bad Langensalza, Germany). Він представить доповідь «Scaffold-free (безматріксна) технологія створення живих тривимірних ткане-інженерних конструкцій: концепція, основні принципи та перспективи використання в регенеративної медицини». Крім іншого будуть обговорюватися відмінності даної технології від "класичних" підходів тканинної інженерії з використанням скефолдів (каркасів з природних або синтетичних матеріалів).

Максим Погорєлов, д.м.н.(Медичний факультет Сумського державного університету) представить лекцію на тему «Наноструктуровані волокнисті матриці для тканинної інженерії». В ході лекції будуть представлені переваги використання наноструктурованих волокнистих скафолдів для відтворення природних властивостей позаклітинного матриксу при конструюванні тканиноінженерних біоеквівалентів тканин. Будуть розглянуті основні методи виготовлення цих матриць, ключові властивості отриманих носіїв, а також потенціал їхнього використання в галузі тканинної інженерії й регенеративної медицини.

Організатори міні-симпозіуму:
ДУ «Інститут генетичної та регенеративної медицини НАМН України»
Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України
група Українські молоді дослідники в галузі стовбурових клітин та регенеративної медицини

Зв'язок з оргкомітетом:
електронна пошта: stemcellday@gmail.com